18 Eylül 2012 Salı

ÇOCUK ÇANTASI

Oğluma bi okul çantası diktim. Nası olduysa heveslendim bi anda,pztye yetişsin diye cmt pazar oturdum kastım diktim bitirdim.


Ağzını fermuarlı yaptım. İçinde su koymak için genişçe bir cep koydum.Ayrıca iki tane de küçük cep var. Oraya da kimliğini,astım ilacını falan sıkıştırıyorum.Dışındaki göze de yuvarlak kalemkutusunu koyduk. Defteri ve kıyafetleri rahat rahat sığdı içine. 25x30 ebatlarında. Sapını koton -anaa neydi bu sapların adı yahu,resmen unutmuşum- kolondan kestim,yandan zımbalarla tutturdum. Mercan da pek bi sevdi. Üzerine hem ismini yazdım keçeyle hem de denizaltı temasıyla süsledim. Ay pek bi hoşuma gitti sormayın. Sanki ilk kez çanta dikmişim gibi saatlerce durdum baktım,sevdim eserimi:)

9 yorum:

 1. sevilmeyecek gibi değil ki Aslım, ben bile koca kadın kıskandım Mercan'ı.İstanbul'a geldiğimde bana çanta dikmesini öğretirsin artık, çocuğunkini yürütmiyim:))))gerçekten çok güzel olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sen gel de bi gün atölye çalışması yaparız.Cumartesileri müsaitim şekerim.

   Sil
 2. yalnız sapı ne ile yaptığını ben de merak ettim şimdi.Çanta sapını çantanın kumaşından ziyade bu malzeme ile yapıyorlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ya ben bi ara eminönünden aldım diye yazmıştım sanırım. eski yazılarımdan birinde vardı.Kolonmuş bu sapların adı.Naylon olanları da var,pamuklu olanları da.Ama tekerlek halinde satılıyo,kaşar peynir gibi.Az az almak istiyosan tuhafiyeye.Bunlar 50 metre 30 metre falandı hatırladığım kadarıyla. İşte sapı pamuklu kolonla yaptım.Dikmekten çok daha pratik.Uçlarına da atmasın diye keçe yapıştırdım.İki dakkada bitti.

   Sil
 3. Bencede ara vermeyin :) Çantaya bayıldım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ara vermeyeyim diyorum ama verdim yine offf of! Sifir enerji sifir motivasyon:(

   Sil
 4. Çantanız çok güzel olmuş.Ellerinize sağlık. Ben de çantalar dikiyorum, o yüzden hemen dikkatimi çekti. Bu sap konusunu ben bilmiyordum, daha doğrusu malzemeyi biliyordum da, sap olarak kullanılabileceği aklıma gelmemişti. Benimkilere bakmak isterseniz , beklerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İstemez miyim,baktim hemen. Tisort yenilemelere bayildim. Hem kes hem stres at..

   Sil
 5. Gerçekten harika olmuş ! Güpgüzel !

  YanıtlaSil